Blisko podium

7.10.2022r w hali sportowej Zespołu Szkół w Szczurowej odbył się ,,Szczurowski Minimundial 2022” o Puchar Starosty Brzeskiego pana Andrzeja Potępy oraz Wójta Gminy Szczurowa pana Zbigniewa Moskala w halowej piłce nożnej chłopców. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach wiekowych, uczniowie klas 7 - 8 oraz uczniowie klas 4 - 6. Swoją organizacją i przebiegiem turniej nawiązał do organizacji Mistrzostw Świata, które odbędą się już w listopadzie w Katarze.

Drużyny biorące udział w turnieju losowały nazwy państw, które podczas  rozgrywek reprezentowały. W drodze losowania nasi uczniowie młodsi reprezentowali Francję,. Natomiast starsi piłkarze Belgię, rozegrali oni 3 mecze i ostatecznie zajęli VI miejsce w turnieju.

Lepiej powiodło się grupie młodszej, rozegrali 4 mecze i  zajęli IV miejsce w Turnieju

Skład drużyny  uczniów starszych. Rusiecki Franek, Gustak Dawid, Książek Jakub, Prusiewicz Miłosz, Patriak Karol, Gajówka Michał, Malczak Maksymilian.

Drużynę młodszych uczniów stanowili uczniowie: Karwala Seweryn, Rusiecki Aleks, Kawecki Simone, Kawecki Sandy, Badura Antoni, Malczak Karol, Kakuba Filip, Konderak Wiktor.

Turniej uświetnił występ grupy dziewcząt Cheerleaders Academy All Stars z Łęgu Tarnowskiego zdobywczyń  3 miejsca w Mistrzostwach Europy.

Naszym uczniom gratulujemy udanych zawodów piłkarskich i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Marek Szymański