Sukces koszyckich piłkarzy

27.09.2022r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Biórkowie Wielkim odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Turniej zorganizowany został w ramach obchodów ,,78 rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej” w Proszowicach. Turniej ten rozgrywany jest cyklicznie, obok Sztafetowego Biegu Ulicznego na trasie Proszowice - Koniusza.

Zawody te o charakterze sportowo-patriotycznym mają na celu upamiętnienie  wydarzeń z 1944r., które miały miejsce  na terenach powiatu proszowickiego, miechowskiego i kazimierskiego. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn z: Koszyc, Biórkowa Wielkiego, Rzędowic, Więcławic, Proszowic, Glewca  i Książnic Wielkich. Po rozlosowaniu grup Koszyce znalazły się w grupie I z zawodnikami z Książnic Wielkich, Więcławic i Glewca. Nasi uczniowie w fazie grupowej pokonali uczniów z Książnice Wielki 1:0, z Więcławic 2:0 i z Glewca 2:0.

W meczu o pierwsze miejsce uczniowie z Koszyc  spotkali się z rówieśnikami z Biórkowa Wielkiego. Po emocjonującym  meczu nasi uczniowie ulegli swoim rówieśnikom 0:1 i zajęli w turnieju II miejsce.