Szachowy sukces Kamila

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach rozegrane zostały w Katowickim Spodku, do rywalizacji w legendarnej hali przystąpiło we wtorek 20 września 1112 zawodniczek i zawodników, a wśród nich Kamil Kawecki z klasy 6, który reprezentował w tym turnieju naszą szkołę.

W zawodach mogli wziąć udział wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zawodnicy grali podzieleni na dwadzieścia grup rozgrywkowych, osobno chłopcy i dziewczęta. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, a na listach startowych byli zawodnicy z całej Polski. Kamil zajął 30 miejsce w turnieju na 90 uczniów w swojej grupie rozgrywkowej, zwyciężając w 4 partiach szachowych.

O tym, że sportowa rywalizacja uczy i rozwija, nie trzeba nikogo przekonywać. Szczególnie w przypadku szachów, które nie tylko znakomicie rozwijają umiejętność logicznego myślenia oraz przewidywania, ale też szacunku do rywala. To zawsze, niezależnie od wyniku, kształtuje charaktery młodych zawodników.

Kamil, Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.