Powiatowe Eliminacje w Szachach Indywidualnych

28 października 2021 roku na obiektach sportowych Centrum Oświatowego w Koszycach odbyły się Powiatowe Eliminacje w Szachach Indywidualnych. Tradycją stało się, że organizatorem tych zawodów jest   nasza szkoła.

Do rywalizacji przy szachownicach przystąpili uczniowie  reprezentujący szkoły   z  Niegardowa, Glewca,  Rzędowic  i Koszyc. Tegoroczny turniej rozegrany na wysokim poziomie przyniósł wiele emocji.  W turnieju wzięło udział 20 chłopców i 5 dziewcząt , każdy rozegrał 7 partii w tempie 10 minut na zawodnika. Drużynę z Koszyc stanowili  uczniowie: Kawecki Kamil, Konderak Wiktor, Łukawski Mateusz, Maciak Weronika, Morsztyn Izabella, Nowak Alan, Rusiecki Aleks, Rybak Natasza, Szczęsna Weronika, Szewczyk Filip, Węgrzyn Kacper, Zuwała Aleksandra.    Dużym sukcesem  sportowym dla koszyckich szachistów  okazał się turniej, bowiem nasi uczniowie zajęli  czołowe miejsca w swoich kategoriach.

Klasyfikacja końcowa turnieju - kategoria dziewczęta

I miejsce - Weronika Szczęsna  - Koszyce

II miejsce - Izabella Morsztyn  - Koszyce

III miejsce – Natasza Rybak  - Koszyce

Klasyfikacja końcowa turnieju - kategoria chłopcy

I miejsce - Kamil Kawecki  - Koszyce

II miejsce - Kacper Węgrzyn - Koszyce

III miejsce – Zbigniew Adamczyk - Niegardów

Naszym uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ewa Partyka-Szymańska