Sukces koszyckich szachistów

Dużym sukcesem sportowym  okazał się start naszych szachistów w Mistrzostwach Subregionu Małopolskiego w Szachach w Niepołomicach 8.09.2021r. Turniej, jak i poprzednia jego edycja zorganizowany został na Zamku w Niepołomicach i wydaje się,  że wejdzie on na stałe do kalendarza imprez sportowych organizowanych przez Kub Szachowy „Goniec” Staniątki.

Turniej skierowany był zarówno dla uczniów Szkół Podstawowych, jak i zawodników reprezentujących kluby szachowe, w turnieju uczestniczyło 62 szachistów. Uczestnicy rozgrywali pojedynki szachowe systemem szwajcarskim po 7 partii w tempie 10 minut na zawodnika. Na koniec Turnieju uczestnicy klasyfikowani byli w następujących kategoriach:

1. Zawodnicy starsi  z kategorią szachową i amatorzy.
  2. Zawodniczki starsze z kategorią szachową i amatorzy.
  3. Zawodnicy młodsi z kategorią szachową i amatorzy.
  4. Zawodniczki młodsze  z kategorią szachową i amatorzy.

Naszą szkołę reprezentowali następujący  uczniowie: Jędrzejczyk Amalia, Wojdylak Maksymilian, Konderak Wiktor, Szewczyk Filip, Frycz Nikola, Rybak Natasza, Gwóźdź Małgorzata, Łukawski Mateusz, Morsztyn Maksymilian, Zuwała Aleksandra, Szczęsna Weronika, Wójtowicz Gabriela,  Kawecki Kamil, Węgrzyn Kacper, Salamon Gabriela. Miejsca, które zajęli uczniowie w klasyfikacji ogólnej:

W kategorii Amatorzy Starsi  I miejsce zajął  Kacper Węgrzyn, a wśród dziewcząt  Nikola Frycz, natomiast w kategorii Amatorzy Młodsi najlepszy okazał się Maksymilian Morsztyn i Amelia Jędrzejczyk. W turnieju uczestniczył uczeń naszej szkoły Kamil Kawecki, który posiada IV kategorię szachową i jest  zawodnikiem „Gońca” Staniątki. Kamil w swojej kategorii  zajął 14 miejsce.

Każdy uczestnik w czasie turnieju  mógł skorzystać z poczęstunku, jaki przygotował organizator. Ponadto każdy szachista na koniec turnieju otrzymywał nagrodę pamiątkową.