Spotkajmy się w górach …

Wyobraź sobie, że jesteś niewidomy, że wokół Ciebie jest ciemna, czarna noc.

Zamknij oczy, załóż  szczelną opaskę na oczy i spróbuj w swoim mieszkaniu, które przecież dobrze znasz funkcjonować chociaż przez godzinę, zrób sobie herbatę, poukładaj ubrania w szafie, spakuj książki i zeszyty na następny dzień… I co? Jest tak jak myślałeś?

Trudno nam wyobrazić sobie jak można żyć, uczyć się i pracować nie widząc świata. Można. Przekonał nas o tym pan Łukasz Żelechowski – niewidomy od urodzenia nauczyciel, informatyk, podróżnik – zdobywca Kilimandżaro-2008 najwyższego szczytu Afryki, Elbrus-2009 najwyższego szczytu Kaukazu oraz Aconcagua-2011 najwyższego szczytu obu Ameryk.

Pan Łukasz gościł w Centrum Oświatowym 19 kwietnia. Na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum opowiadał o swoich pasjach i zmaganiach z życiem aby móc te pasje realizować. Pan Łukasz poza górami uprawia płetwonurkowanie, turystykę rowerową, skacze ze spadochronem, gra i śpiewa. Od niedawna zajmuje się również dziennikarstwem radiowym oraz realizacją dźwięku. Od kilkunastu lat jest krótkofalowcem-nawiązuje łączność z całym światem drogą radiową radiotelegrafią MORSEA oraz posiada dyplom szkoły aktorskiej.

Niezwykły gość otworzył nam oczy na życie. Każdego dnia jesteśmy zabiegani, pędzimy przed siebie, nie dostrzegając ludzi, nie widząc tętniącej życiem przyrody. Pan Łukasz „widzi” to wszystko i opowiada innym o pięknie świata. Zachęca do pełnego przeżywania każdego dnia. Bo każdy dzień jest inny, niezwykły i nigdy się już nie powtórzy.

Warto uwierzyć w siebie, wystarczy tylko chcieć!

Serdecznie zapraszamy do lektury książki „O Dwóch Takich… Teraz Andy”, którą pan Łukasz Żelechowski napisał wspólnie z panią Katarzyną Pinkosz.

Zapraszamy również do oglądania filmu z wypraw pana Łukasza.

Video 1

Video 2