Feryjny Turniej Szachowy

W niedzielne przedpołudnie 13.01.2019 roku w Centrum Oświatowym w Koszycach zebrali się miłośnicy gry w szachy. Turniej szachowy , druga z imprez sportowych „Zacznij ferie na sportowo”, zgromadziła 25 osób. Wśród uczestników turnieju znaleźli się uczniowie naszej szkoły , ale również dorośli miłośnicy tej królewskiej gry. Rozegrane zostało 7 rund systemem szwajcarskim w tempie 10 minut na zawodnika.

Wiele partii dostarczyło sportowych emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Maksymilian Morsztyn. Czołowe miejsca zdobyli: 1 miejsce – pan Andrzej Morsztyn, 2 miejsce – Mateusz Łukawski, 3 miejsce – Izabella Morsztyn, 4 miejsce – Natasza Rybak, 5 miejsce – Buczek Michał, 6 miejsce – Kawecki Kamil, 7 miejsce – Karol Patriak, 8 miejsce – pan Wojciech Rybak, 9 miejsce - Bienias Jakub, 10 miejsce – Wilk Mateusz. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, natomiast  każdy uczestnik kalendarz na rok 2019 ufundowany przez Radę Rodziców. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Ewa Partyka - Szymańska