Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Koszyce wybrana

28 listopada 2018 roku odbyły się wybory, natomiast 8 stycznia bieżącego roku została oficjalnie powołana Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Koszyce.  Zaprzysiężenie miało miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.

Wzięli w nim udział: burmistrz - Stanisław Rybak, zastępca - Olga Kabat, przewodniczący Rady Miejskiej - Stefan Czarnecki, dyrekcje szkół - Teresa Domagała oraz Jan Krępa.

Obecna Młodzieżowa Rada składa się z uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Koszycach oraz Szkoły Podstawowej im. P. Barylaka w Książnicach Wielkich.

W skład rady weszli uczniowie klas siódmych i ósmych:

Maria Pawełek

Julia Szczęsna

Julia Gądek

Julia Stępień

Sara Klasa

Oliwia Książek

Wiktoria Gajówka

Magdalena Machnik

Krystian Marzec

Oliwia Szyller

Julia Nowak

Roksana Miernik

Roksana Suwała

Karolina Kuras

Aleksandra Kaczka

Skład prezydium przedstawia się następująco:

Przewodnicząca - Julia Szczęsna

Zastępca - Roksana Miernik

Sekretarz - Oliwia Książek

Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została Julia Gądek.

Młodzieżowa Rada jest organem samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym. Zbiera pomysły, opinie i problemy młodzieży ze szkół naszej gminy.

Pełni także rolę reprezentacji młodzieży na naszym  terenie i ma na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców.

Pracując w Młodzieżowej Radzie, uczniowie biorą odpowiedzialność za swoje środowisko lokalne, uczą się samodzielności i zasad funkcjonowania samorządu.

Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Koszyce