„Zawsze ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”

Zbliża się Boże Narodzenie. Mimo pędzącego czasu, różnorakich codziennych spraw i zabiegania, rodzi się w nas iskra Betlejemskiej Radości. Otoczeni najbliższymi zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. W cieniu choinki i blasku świec  śpiewać będziemy kolędy wyczekując przyjścia Dzieciątka Jezus.

Niestety nie wszyscy w tych dniach mogą czuć tę radość w pełni. Samotność, trudności finansowe, choroba czy utrata bliskiej osoby sprawiają, że Święta zamiast oczekiwanej radości pogłębiają pustkę       i smutek.  Ratunkiem staje się drugi człowiek, w którego sercu kryje się Tajemnica Bożego Narodzenia.

Szkolne Koło Caritas od lat działa przy Centrum Oświatowym w Koszycach. Wolontariusze włączają się w ogólnopolskie akcje prowadzone przez Caritas Polska oraz akcje diecezjalne.  Uczestniczą w tzw. zbiórkach żywności , odwiedzają osoby starsze i samotne, wspierają Hospicjum sadząc tzw. Pola Nadziei. Razem z opiekunami prowadzoną od lat tzw. „Jałmużnę wielkopostną”. Wspierają działania powiązane Caritasu diecezji kieleckiej realizowane w parafiach współpracujących ze szkołą.

19 grudnia tego roku członkowie SKC odwiedzili pensjonariuszy Dziennego Domu Opieki Senior Vigor + w Książnicach Małych.  Kilkunastoosobowa grupa uczniów w strojach kolędników przybliżyła w krótkiej jasełkowej scence wydarzenia z Betlejem. Do Świętej Rodziny przybieżeli pastuszkowie oraz Trzech Królowie a Anioły wyspiewały serdeczne życzenia do wszystkich zebranych na wspólnym kolędowaniu. Radosne twarze odwiedzonych osób i łzy wzruszenia oraz dźwięki pięknych polskich kolęd wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój zbliżających się Świąt.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych nasze wolontariuszki spotkały się w kościele św. Marii Magdaleny w Koszycach. Pomogły w „rozdzielaniu” zebranych darów dla rodzin potrzebujących w ramach akcji Caritas – Torba Miłosierdzia. Razem z księdzem proboszczem Jarosławem Stanochem wolontariusze SKC rozniosą je w najbliższych dniach do wybranych domów.

W piątek 21 grudnia w naszej szkole zostanie wystawione widowisko Jasełkowe. Tego dnia uczniowie zapraszają do wsparcia działalności  Szkolnego Koła Caritas poprzez zakup pierniczków upieczonych na tę okazję przez naszych wolontariuszy. Dobrowolny datek za piernikowy podarek będzie Waszym darem serca a zarazem wkładem w podejmowane przez nas akcje pomocy innym!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam dużo radości i odwagi by nieść ją drugiemu człowiekowi na co dzień !!!

Członkowie SKC