Uroczyste zakończenie akcji patriotycznych w naszej szkole

30. listopada uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście spotkali się  aby podsumować i uroczyście zakończyć akcje patriotyczne związane z 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości organizowane w Centrum Oświatowym w Koszycach w roku 2018.

W pierwszej części spotkania pani dyrektor Teresa Domagała podziękowała  wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kolejnych akcji patriotycznych oraz  uczestnikom tych akcji. Następnie pani Ewa Partyka- Szymańska przedstawiła prezentację, w której podsumowała wszystkie przedsięwzięcia. W tej części uroczystości uczniowie przekazali na ręce Pani Dyrektor listy napisane do przyszłych pokoleń uczniów naszej szkoły. Zostały one zamknięte w kapsule czasu i przekazane do szkolnego archiwum. Poniżej umieszczone są fragmenty listów, odczytane podczas uroczystości. Część oficjalna uroczystości zakończyła się rozdaniem nagród 82  uczniom, którzy wzięli udział we wszystkich 10 akcjach od stycznia do listopada 2018 roku i zgromadzili na dyplomach logo tych akcji.

Podczas przerwy uczestnicy uroczystości mogli  kupić  publikację dotyczącą obchodów rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości organizowanych w Centrum Oświatowym w Koszycach w roku 2018.

Rada Rodziców również włączyła się w tę uroczystość przygotowując dla wszystkich wspaniały poczęstunek, w przerwie można było skosztować pysznych ciast , owoców i słodyczy oraz wymienić wrażenia przy aromatycznej kawie.

W drugiej części uczniowie wystąpili w widowisku poetycko - muzycznym poświęconym Niepodległej.

Oto fragmenty listów napisanych przez uczniów naszej szkoły:

Drodzy Przyjaciele z przyszłości,

Jesteśmy uczniami szkoły podstawowej . Lubimy się uczyć i bawić, jeździć na rowerze i lepić bałwana. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Życzymy Wam , aby Wasze dzieciństwo było tak radosne jak  nasze.

Mamy telewizory , w których bajki można oglądać o każdej porze dnia i nocy. Mamy tablety i telefony komórkowe oraz dostęp do Internetu. Jest dużo gier elektronicznych, ale często gramy w gry planszowe Monopoly i szachy. W szkole piszemy długopisem w zeszytach, a podręczniki i książki mamy papierowe. W telewizji ciągle mówią o smogu, czyli brudnym powietrzu i górach śmieci, które produkujemy. Obecnie mamy dość krótkie i lekkie zimy, a lato jest długie i upalne. Czy w przyszłości się to zmieni?

Nasza klasa występowała na apelu przed całą szkołą. Mówiliśmy wiersze, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, nawet dwie koleżanki grały na skrzypcach. Bardzo lubimy nasza szkołę i chcielibyśmy , abyście i Wy też lubili swoją.

Cieszymy się , że tak pięknie i radośnie możemy obchodzić 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości, że żyjemy w wolnym kraju. Chcemy , aby już nigdy nie było wojen. Życzymy Polsce, aby zawsze była niepodległa, kolorowa i piękna, by nie zginęła i już zawsze znajdowała się na mapie Europy, aby żyła w każdym sercu Polaka.

W szkole bardzo nam się podoba, lubimy jeździć na wycieczki, w tym tygodniu jedziemy na warsztaty w Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie. Jesteśmy dumni, że możemy żyć w wolnym kraju, w którym każdy ma możliwość edukacji.

W tej chwili mamy rok 2018, jest to wyjątkowo ważny rok dla wszystkich Polaków. Przez cały rok braliśmy udział w różnych akcjach patriotycznych. Najbardziej pamiętamy wspólny taniec, było pięknie. Pani Dyrektor powiedziała; „Poloneza czas zacząć” i wtedy z głośników popłynęła muzyka, a my długo tańczyliśmy na szkolnym boisku.

W naszym kraju zmienia się tez polityka. Nawet w naszej szkole co roku wybieramy samorząd szkolny i klasowy.

Zdajemy sobie sprawę, że to co robimy teraz będzie miało wpływ na Wasze życie młodzi przyjaciele.

W naszej szkole jest dość fajnie, mamy bardzo dużo nauki, sprawdzianów i kartkówek, ale oprócz nauki jest również rozrywka: dyskoteki, choinka, wycieczki i oczywiście nie brakuje ładnych chłopców.

Nasza szkoła jest taka jak każda, ale wyróżnia ją to , że panuje tutaj niesamowita atmosfera. Mamy bardzo sympatycznych nauczycieli, którzy są wyrozumiali. W naszej szkole działa wolontariat i szkolne koło Caritas. Pomagamy schronisku dla zwierząt oraz innym ludziom i czerpiemy z tego satysfakcję.

Akcje patriotyczne organizowane w naszej szkole umocniły w nas poczucie przynależności do własnego miejsca na świecie jakim jest rodzinny dom, miejscowość , w której mieszkamy i kraj, którego jesteśmy małą cząstką.

Pragniemy, aby nowe pokolenie przyszłości mogło z dumą głosić, że wie , jaka była przeszłość i potrafiło tworzyć coraz to lepszą przyszłość.