„Ko-lekcja z klasą” w Muzeum Narodowym w Krakowie

14 listopada 2018 roku uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w lekcji plastyki, która odbyła się w innej scenerii niż typowa sala lekcyjna. Tym miejscem były sale Muzeum Narodowego w Krakowie gdzie eksponowane są dzieła i dorobek artystyczny bliskiego nam artysty - Stanisława Wyspiańskiego.

Tę wystawę uczniowie obejrzeli aktywnie. Podczas zwiedzania wykonywali zadania związane z życiem i twórczością  artysty. Dla wszystkich było to bardzo duże przeżycie, gdyż bezpośrednio mogli poznać i zetknąć się z dziełami artysty: obrazami, projektami witraży i zaprojektowanymi meblami, o których słyszeli na lekcji plastyki, języka polskiego oraz na lekcji historii. Aby dopełnić ten dzień doznaniami artystycznymi, uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Małgorzata Bogdał