,, NOŚ ODBLASKI ŚWIEĆ PRZYKŁADEM ” - Akcja Odblaskowa Szkoła

Przykładem lat ubiegłych, i w tym roku szkolnym, nasza szkoła wzięła udział w akcji Odblaskowa Szkoła. Akcja ma na celu promować ideę bezpieczeństwa w ruchu drogowym  oraz przypominać  o obowiązku noszenia przez uczniów odblasków.  Szkoła jest miejscem gdzie uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę ale nabywają pewne umiejętności, nawyki i kształtują odpowiednie zachowania.

Mając na uwadze fakt, iż większość naszych uczniów jest dojeżdżających, przykładem ostatnich lat, postanowiliśmy doposażyć uczniów w kamizelki odblaskowe i odblaski. Poprzez noszenie przez uczniów odblasków zwiększa się ich bezpieczeństwo na drodze, stają się bardziej widoczni, co daje kierowcom sygnał do wzmożenia uwagi podczas jazdy. Uczniowie korzystają z kamizelek nie tylko w drodze do i ze szkoły ale również popołudniami. Poprzez udział w akcji uczniowie zgłębili wiedzę na temat właściwych zachowań na drodze oraz bezpiecznego przemieszczania się czy to pieszo czy  pojazdami. W nasze działania zaangażowaliśmy rodziców zwracając uwagę na bezpieczeństwo dzieci i nawyk codziennego zakładania kamizelek. Aby osiągnąć powyższe cele, 25 uczniów klas pierwszych, otrzymało w tym roku szkolnym kamizelki, a 50 uczniów klas zerowych, opaski, które ufundowała firma ubezpieczeniowa PZU.  Sponsorom za wszystkie te nagrody bardzo dziękujemy. W szkole prowadzone były również działania promujące ideę bezpieczeństwa.W klasach 1-3 przeprowadzono konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, które ufundował rodzic z klasy drugiej. W klasach starszych szkoły podstawowej przeprowadzony został konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz konkurs plastyczny na temat ,,bezpieczna droga do szkoły”.

Laureaci   konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym:

1 miejsce -  Kamil Bieg

2  miejsce – Grzegorz Zieliński

3  miejsce – Martyna Kozakowska

Wyróżnienia: Julia Gradzi, Martyna Koziara, Klaudia Kalina, Kacper Węgrzyn, Artur Czekaj

Laureaci konkursu plastycznego na temat ,, Bezpieczna droga do szkoły”:

1 miejsce – Urszula Ramza, Julia Szczęsna

2 miejsce – Julia Kawecka, Julia Ptak

3 miejsce – Kamil Kijak, Oliwia Wilk

Wyróżnienia: Filip Kyrcz, Maria Pawełek

W szkole, 31 października 2018 roku, odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznego zachowania się na drodze.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy drugiej. Podczas spotkania zostały wręczone kamizelki i odblaski, laureaci konkursów otrzymali nagrody.

Udział w akcji  Odblaskowa Szkoła z pewnością zwiększy bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły.

Grzegorz Czekalski