Dzień Papieski

"40 lat temu, świat obiegła zaskakująca wiadomość. Kardynał Wojtyła, pasterz Kościoła krakowskiego, został Biskupem Rzymu" . Co roku powracamy do tego wydarzenia mając w pamięci cały pontyfikat Jana Pawła II.

19 października w naszej szkole odbył się uroczysty Apel poświęcony pamięci papieża Polaka. Historię życia i działalności Karola Wojtyły przybliżyli nam uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej. Zaśpiewaliśmy również „Barkę” ulubioną piosenkę religijną Jana Pawła II.

Podczas Apelu symboliczne nagrody oraz dyplomy odebrali uczniowie wyróżnieni w  konkursowym teście wiedzy o papieżu Polaku, zorganizowanym w ramach przygotowań do Dnia Papieskiego.

Głównym inicjatorem corocznego Dnia Papieskiego jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która   w tym roku już po raz 18 organizowała zbiórki przykościelne i publiczne w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zebrane fundusze przeznaczane są na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

Wolontariusze działający w naszym szkolnym kole Caritas brali czynny udział w tym wydarzeniu             w swych rodzimych parafiach. W tym roku kilkoro uczniów i absolwentów naszej szkoły podjęło starania o zostanie stypendystą Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Mamy nadzieję, na pozytywne rozpatrzenie ich wniosków. A chętnych uczniów zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Fundacji WWW.dzielo.pl i zapoznania się z kryteriami przyznawania pomocy finansowej. Mogą się o nią ubiegać uczniowie szkoły podstawowej po I semestrze 7  klasy.

Pytajcie, dowiadujcie się i działajcie. Pomoc nie tylko duchowa ale i ta finansowa jest istotna byście mogli rozwijać swoje zainteresowania i wzrastać dzięki doskonaleniu zdolności, które posiadacie.

Karolina Gola - Pawełek