Ślubowanie Pierwszoklasistów

W dniu 16 października 2018 roku odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów. Głównym celem uroczystości było włączenie uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej. Dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, w której uczestniczyli najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami, dyrekcją szkoły oraz wychowawcami.

Następnie tuż przed godziną 9.00 cała sala gimnastyczna zapełniła się galowo ubranymi dziećmi z kolorowymi biretami na głowach. Ślubowanie uświetnili swoją obecnością rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie klas drugich i trzecich z wychowawcami. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas czwartych. Pierwszoklasiści  wspaniale zaprezentowali się podczas swojego występu artystycznego. Pięknie przedstawili się recytując wierszyki o sobie i śpiewając piosenki. Występ pierwszoklasistów został nagrodzony gromkimi brawami i słowami uznania. Po występie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia szkoły podstawowej, którego dokonała Pani Dyrektor specjalnie na tę okazję przygotowanym ogromnym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali również ,,Akty pasowania na ucznia”, słodkie upominki od Rady Rodziców, upominki od rodziców oraz słodycze od Pani Dyrektor. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, dzieci udały się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi spędziły miłe chwile.

Wychowawcy klas bardzo wszystkim dziękują za pomoc w przygotowaniu, przeprowadzeniu uroczystości oraz za wspaniałe upominki przygotowane dla uczniów.

Anna Cebula

Wioletta Maniak