Noś odblaski – świeć przykładem!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do kolejnej edycji  konkursu dla szkół podstawowych województwa małopolskiego pn,, Odblaskowa Szkoła’’, którego głównym celem jest możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich wychowanków, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

11 października 2018 r. w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami wyposażeni w kamizelki i inne elementy odblaskowe udali się na spacer ulicami naszej miejscowości, kierując swoje kroki w stronę kościoła parafialnego.

Wspólny pochód miał na celu utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zwrócenie uwagi użytkownikom dróg, jak ważnym elementem ubioru są elementy odblaskowe. Nasza akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie i zachwyt nie tylko napotykanych na drodze przechodniów. Przejeżdżający kierowcy pojazdów, a także mieszkańcy miejscowości z zainteresowaniem spoglądali w kierunku barwnego i głośnego korowodu, gdyż każda klasa wykrzykiwała hasła zachęcające do kulturalnego zachowania się na drodze i noszenia odblasków.