DROGA KU WOLNOŚCI – akcja wspólnego rysowania

W okresie zaborów polscy malarze również odegrali ważną rolę w życiu narodu polskiego w drodze do odzyskania  niepodległości. To właśnie malarstwo Artura Grottgera ukazywało cierpienie Polaków po upadku powstania styczniowego, a obrazy Jana Matejki dodawały otuchy i siły do walki. Polscy malarze wzmacniali miłość do tego co polskie, ukazując polski krajobraz, ludzi przy pracy i codziennych zajęciach.

Wspólne rysowanie to kolejna akcja realizowana w naszej szkole w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

23 października 2018 roku cała społeczność szkolna weźmie udział we wspólnym rysowaniu tego co polskie -  polskiej przyrody, krajobrazu, narodowych symboli. W ten sposób będziemy rozsławiać piękno naszej Ojczyzny i 100 lat Niepodległości.