Eliminacje gminne Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 25 marca o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Koszyce odbyły się eliminacje gminne.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
To właśnie z taką tematyką zmagali się uczestnicy rozwiązując test zawierający 30 pytań. Eliminacje przeprowadzili przedstawiciele PSP w Proszowicach. Na Turnieju była też obecna pani Zofia Drobniak- przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Koszyce oraz pan Krzysztof Kabziński – przedstawicie OSP Koszyce. Po raz pierwszy w zmaganiach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Piotra Barylaka w Książnicach Wielkich. Nagrody dla uczestników ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Koszyce pan Stanisław Rybak.

Oto wyniki turnieju;
Grupa pierwsza - klasy I-IV
Iwona Gradzi – I miejsce SP Koszyce
Oliwia Górak – II Miejsce SP Koszyce

Grupa druga klasy - V-VIII
Maciej Suchenko- I miejsce SP Książnice Wielkie
Oliwia Ziętara – II miejsce SP Koszyce
Wojciech Zuwała III miejsce SP Koszyce

Wygrani będą reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się zaraz po przerwie świątecznej, czyli 3 kwietnia w PSP w Proszowicach.
Naszą szkołę reprezentowali poza tym: Gwóźdź Wojciech, Woźniczka Wiktor i Bieniek Mikołaj.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów na eliminacjach powiatowych.