Najpiękniejsze palmy i pisanki

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Tego dnia na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy święcimy palmy, rozpoznawalny symbol Świąt Wielkanocnych. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice Kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy.

Kolejną tradycją jest przygotowywanie wielkanocnych pisanek, które są symbolem życia.

Również w tym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie wykonując piękne palmy i barwne pisanki, które mieniły się różnymi kolorami. Każda praca była oryginalna i wyjątkowa, dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone.

Do nagrodzonych uczniów należą:

1. Lena Sroga 4a

2. Oliwier Sroga 4a

3. Iwona Gradzi 4b

4. Gwóźdź Małgorzata 8

5. Weronika Maciak 7

6. Mikołaj Bieniek 8

7. Miłosz Gradzi 5

8. Natasza Rybak 8

9. Malwina Rydlewska 8

Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i wysiłek, który włożyli w  wykonanie prac.

Małgorzata Bogdał