Zabawy plastyczne w przedszkolu

„Siadły dzieci przy stoliczkach.

Pędzle, kartki, farby mają.

Swe marzenia i wspomnienia już na papier przelewają…”

B. Forma Kolory

Praca z farbami i innymi akcesoriami plastycznymi jest niezbędna do prawidłowego, wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dziecka. Małe dzieci chętnie biorą udział w zabawach plastycznych, samodzielnie tworzą i eksperymentują. Zabawy te wywierają ogromny wpływ na rozwój dziecka, szczególnie dzieci w wieku przedszkolnym. Pozwalają wyzwalać drzemiącą w dzieciach aktywność twórczą. Przedszkolaki mają też okazję obserwować efekty własnych działań oraz doświadczać pierwszego wyciągania wniosków. Słoneczka postanowiły więc wykorzystać tę wspaniałą technikę w dość nietypowy sposób i malowały farbami używając stóp i pędzli, a nie rąk. Pomysł okazał się nie lada wyzwaniem, a radość z zajęć nie do opisania.