Otwarcie ekopracowni

W dniu 19 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej EKOPRACOWNI. Powstała ona dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Koszyce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na projekt pn. Ekopracownię mamy – świat zdobywamy. W symbolicznym „przecięciu wstęgi” uczestniczyła Wiceburmistrz Miasta i Gminy Koszyce - Olga Kabat, Inspektor Wydziału Edukacji - Monika Molenda, Dyrektor Centrum Oświatowego Aneta Dziedzic Zemełka. Uroczyste otwarcie poprzedził taniec o tematyce ekologicznej, przygotowany przez uczniów ze szkolnego kółka tanecznego.

Ekopracownia została wyposażona w nowe meble, sprzęt IT, mikroskopy, multimedialne laboratoria pomoce dydaktyczne m.in. sprzęt do badania zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza, pojazdy napędzane energią słoneczną Pozwoli to na zainteresowanie uczniów ekologią i naukami przyrodniczymi . Przyczyni się do kształtowania świadomości ekologicznej i zainspiruje uczniów do podejmowania działań na rzecz środowiska naturalnego.