Ekopracownię mamy – świat zdobywamy

Gmina Koszyce otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na projekt pn. Ekopracownię mamy – świat zdobywamy. Celem projektu było powstanie ekopracowni i jej zaplecza (wyposażenie sali w nowe meble, sprzęt IT, pomoce dydaktyczne, mikroskopy, multimedialne laboratoria). W ekopracowni będą odbywać się lekcje przyrody, biologii oraz geografii. Ogólnym celem programu edukacji ekologicznej zrealizowanego w oparciu o nowo powstałą ekopracownię jest wzbudzenie wśród uczniów i ich rodziców zainteresowania ekologią i otaczającym światem przyrody.

Ponadto realizacja programu ma przyczynić się do kształtowania świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za jakość życia na Ziemi.
W ramach projektu” Ekopracownię mamy – świat zdobywamy” uczniowie Centrum Oświatowego w Koszycach uczestniczą w warsztatach w zakresie edukacji przyrodniczej korzystając z nowo powstałej ekopracowni i jej wyposażenia.