Warsztaty profilaktyczne i psychoedukacyjne dla uczniów klas V - VII

W dniu 13 grudnia 2023 r. dzięki wsparciu finansowemu w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii w gminie Koszyce, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w dwugodzinnych warsztatach profilaktycznych i psychoedukacyjnych. Warsztaty prowadził psycholog mgr Marcin Szczerba, współpracujący z Pracownią Profilaktyczno - Wychowawczą STOPKA pani Moniki Kaczkowskiej.

Tematyka zajęć dotyczyła min. regulacji emocji oraz konfliktów koleżeńskich.
Uczniowie poprzez praktyczne ćwiczenia odnajdywali sposoby na pokonywanie ważnych, a zarazem trudnych emocji. Wzbogacili swoją wiedzę w kwestii radzenia sobie ze złością, nawet wtedy, kiedy jesteśmy wzburzeni. Uczniowie poznali także praktyczne sposoby redukcji złości. Młodzież efektywnie pracowała i zgłębiała również wiedzę w kwestii konfliktów. Uczniowie poznali definicję konfliktu z perspektywy swoich rówieśników. Prowadzący, kierując grupą udzielał cennych wskazówek w kwestii problemów rówieśniczych i sposobów ich rozwiązania.
Dziękujemy Panu Marcinowi za czas i wartościową wiedzę, a także za zaktywizowanie uczniów klas: piątej , szóstej i siódmej do efektywnej współpracy koleżeńskiej.