"Szkoła do hymnu"

Po raz kolejny, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości - o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób społeczność Centrum Oświatowego w Koszycach włączyła się do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Szkoła do hymnu” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Rozpoczęła się w 2018 r. i od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji włączają się także placówki polonijne z całego świata.

W ubiegłym roku „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał w blisko 20,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało ponad 4 mln uczniów i blisko 400 tys. nauczycieli z całego kraju.