Zajęcia języka angielskiego w przedszkolu

Nie od dziś wiadomo jak ważna jest znajomość języka angielskiego w dzisiejszym świecie. Język angielski jest językiem, dzięki któremu można się porozumieć z każdym człowiekiem na całej kuli ziemskiej. Im wcześniej zaczniemy się uczyć języka, tym łatwiej i szybciej go opanujemy. Dlatego w naszym przedszkolu już od najmłodszej grupy prowadzone są zajęcia języka angielskiego.

Nauka języka obcego w przedszkolu stymuluje rozwój poznawczy dziecka, pomaga lepiej rozumieć i komunikować się z innymi, a także umożliwia lepszy start w szkole. Na naszych zajęciach dzieciom towarzyszą mali pluszowi przyjaciele, którzy nieustannie wywołują uśmiech na ich twarzy a przede wszystkim świetnie bawią dzieci, dzięki czemu przyswajają one wiedzę w naturalny sposób.

Od początku roku szkolnego Mimi i Tiger zapoznali dzieci z tematami takimi jak: przedstawianie się, kolory, przybory szkolne, rodzina, części ciała, zabawki. Należy wspomnieć, iż każdy blok tematyczny jest dobierany względem każdej grupy i wieku dzieci, ich potrzeb i możliwości. Ponadto dzieci uczestniczą w lekcjach kulturowych, które mają na celu zapoznanie ich ze zwyczajami krajów anglojęzycznych. Pierwsza taką lekcją było zapoznanie ze świętem Halloween. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z zajęć języka angielskiego.