Nie taki straszny Halloween….

Przełom października i listopada to okres obfitujący w popularne święta nieodłącznie związane z kulturą krajów anglosaskich. Koniec października to czas, w którym królują przeróżne stwory i potwory, wiedźmy i wampiry, dyniowe lampiony i straszne historie opowiadane lub oglądane podczas halloweenowych spotkań. Także w naszej szkole obchodziliśmy tegoroczny Halloween. Sala językowa zamieniła się w pieczarę pełną różnych stworów, dyń, pająków i duchów. W każdej klasie odbyła się lekcja przybliżająca uczniom rozmaite fakty związane z obchodami tego święta w krajach anglosaskich. Nie zabrakło także halloweenowych przysmaków w postaci paluchów wiedźmy – kruchych ciasteczek do złudzenia przypominających długie palce wiedźmy zakończone krwawymi paznokciami z dżemu truskawkowego oraz parówkowych mumii. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i z całą pewnością doszli do wniosku, że Halloween nie jest taki straszny.