„BĄDŹ UWAŻNY, BĄDŹ BEZPIECZNY”

Pod takim hasłem zakończyliśmy w tym roku szkolnym akcję ODBLASKOWA SZKOŁA. W trakcie jej trwania w klasach młodszych 1-3 zorganizowano konkurs plastyczny dotyczący tematyki bezpieczeństwa na drogach, natomiast uczniowie klas starszych (4-8) zmagali się z testem sprawdzającym ich wiedzę w tym zakresie.

W konkursie wiedzowym zwyciężyła Aleksandra Zuwała, drugie miejsce przypadło Weronice Maciak, natomiast trzecie Aleksowi Rusieckiemu. Wszyscy są uczniami klasy siódmej.
W konkursie plastycznym wyróżniono prace następujących osób.
Klasa Ia,b – Julia Rokita, Karolina Misiaszek, Jakub Banach, Filip Trybała
klasa II a,b - Lena Badzioch, Weronika Gwoździkowska, Matylda Zimoląg, Maja Jagła -Kozioł, Martyna Noga, Szymon Pyzdek
klasa IIIa,b – Ola Ptak, Iza Jamróz, Lena Dębińska, Oliwia Tetela.
Punktem kulminacyjnym akcji był uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas drugich, na który zostali zaproszeni przedstawiciele Policji. Wtedy też dzieci z klas "0" otrzymały odblaski, natomiast uczniowie klas pierwszych kamizelki odblaskowe.
Na zakończenie odbył się tradycyjny „Odblaskowy przemarsz” ulicami Koszyc promujący noszenie kamizelek i odblasków dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych.