#SzkołaPamięta

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

zostaną po nich buty i telefon głuchy…”

Zbliżający się 1 listopada wprowadza nas w czas zadumy, skupienia i wspomnień o tych, którzy już od nas odeszli. To czas, kiedy porządkujemy i odwiedzamy groby naszych bliskich oraz pamiętamy o mogiłach żołnierzy walczących za naszą wolność i  niepodległość.

Dlatego w dniu poprzedzającym Święto Zmarłych przedstawiciele samorządu szkolnego z uczniami klasy piątej odwiedzili cmentarz parafialny, gdzie zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na mogiłach żołnierzy i nauczycieli, którzy swoje życie związali z miejscową oświatą.

Poprzez te działania nasza szkoła dołączyła do akcji Ministerstwa Edukacji i  Nauki „Szkoła Pamięta”, chcąc w ten sposób pielęgnować pamięć o ważnych wydarzeniach, rocznicach oraz o postaciach historycznych.