Ślubowanie klas pierwszych

18 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, Pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Koszycach" dotykając przy tym ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Ich zadaniem było: zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności i wspólnie z wychowawcami wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki w imieniu rodziców.

W uroczystości uczestniczył także Burmistrz Miasta i Gminy w Koszycach - pan Stanisław Rybak, który także wyraził uznanie dla umiejętności Pierwszoklasistów i wręczył dzieciom koszyk pełen słodkości. Uczniowie otrzymali również upominek od Rady Rodziców Centrum Oświatowego w Koszycach. Radosna chwila udzieliła się wszystkim i zapewne długo pozostanie w pamięci uczniów oraz ich rodziców. Szkoda tylko, że taki dzień zdarza się tylko raz w życiu każdego malucha.