Zamieńmy marzenia na pejzaże – 6 edycja akcji charytatywnej Kredkobranie 2023

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w sztafecie dobra - w akcji Kredkobranie 2023. Samorząd Szkolny kolejny raz przystąpił do tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. To już szósta edycja zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło: Zamieńmy marzenia na pejzaże.

Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary, m.in.: kredki, farby, zeszyty, bloki, piórniki, plecaki, pisaki, plastelina, przybory piśmiennicze, artykuły plastyczne, trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

Centrum Oświatowe w Koszycach w tym roku przystąpiło do akcji po raz trzeci. Wiemy, że warto podejmować takie szlachetne działania. Cieszymy się, że kolejny raz tak wiele osób z sercem odpowiedziało na nasz apel. Samorząd Szkolny zaprasza do udziału w kolejnej edycji Kredkobrania.