Z DZIENNIKA PRZEDSZKOLAKA - W POSZUKIWANIU OZNAK JESIENI

Wybierając się na wycieczkę do parku, nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie sądziliśmy, że dzisiejszego dnia spotkamy niezwykłego gościa. Już od samego rana szykowaliśmy się do niezwykłego zadania, którym było poszukiwanie oznak jesieni. Przekraczając granice parku i oglądając zmiany zachodzące w przyrodzie w pewnym momencie zauważyliśmy niezwykłą postać, która śpiewała piosenki i wirowała z wiatrem w ręce trzymając pędzel i paletę.

Okazało się, że to Pani Jesień, która chadzając się po parku - malowała liście. Nawet duża ilość pracy nie przeszkodziła Pani Jesień w rozmowie z naszymi przedszkolakami. Dowiedzieliśmy się, że w okresie jesiennym może nastąpić wiele zmian pogodowych i należy szczególnie dbać o zdrowie. Na pożegnanie nasza Pani Jesień obiecała, że w klasach będzie czekała na naszych podopiecznych miła i zdrowa niespodzianka. I faktycznie tak było. W klasach czekały zdrowe jabłka dla każdego dziecka.