KONKURS EKOLOGICZNY – rozstrzygnięty!

21 maja w naszej szkole odbyło się  podsumowanie  Gminnego Konkursu Ekologicznego „WIOSNA W  KOSZYCKIM OBSZARZE CHRONIONEGO KRAJOBRAZU- obiektywem najmłodszych mieszkańców Gminy Koszyce” Organizatorem tego konkursu była Gmina Koszyce, przy wsparciu Nadwiślańskiej Grupy Działania E.O. CENOMA.

W konkursie wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3. Celem konkursu było: propagowanie wśród najmłodszych walorów płynących z zamieszkiwania w obszarze chronionym jakim jest Koszycki Obszar Chronionego Krajobrazu, podnoszenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności wśród dzieci za stan środowiska przyrodniczego w najbliższej okolicy oraz zachęcanie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Każda z grup wykonała album z fotografiami przedstawiającymi naturę budzącą się do życia w Koszyckim Obszarze Chronionego Krajobrazu.  Wszystkie grupy zostały docenione za ogromny wkład w przygotowanie prac.
Cieszymy się, że na podium stanęli uczniowie:

klasy 2 SP KOSZYCE - zdobywając I MIEJSCE
klasy 3 SP KOSZYCE  – zdobywając III MIEJSCE

W konkursie brały również udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Książnicach Wielkich i to im przypadło na podium miejsce II oraz ex aequo III.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z rozdania nagród w naszej szkole (zdjęcia dzięki uprzejmości pracowników UMiG Koszyce) oraz wybrane fotografie z wykonanych albumów.