Szkolenie Wolontariuszy

Kilka dni temu odbyło się Szkolenie online organizowane przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas w Kielcach dla chętnych wolontariuszy . Wzięło w nim udział 11 uczniów klas ósmych z naszej szkoły. Młodzi wolontariusze dowiedzieli się czym jest wolontariat, rozmawiali o możliwościach zaangażowania się w działanie wolontariatu, o wartości pomagania innym. Poznaliśmy historie osób, które od lat działają w wolontariacie. Przedstawione zostały również możliwości, które daje zarejestrowanie się w tzw. Korpusie Solidarności - programie wsparcia i rozwoju wolontariatu długoterminowego. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zmotywowała naszych uczniów do jeszcze większego zaangażowania na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi, a działania, które już dziś podejmują będą kontynuować w szkołach średnich.