Sto rysunków i Olimpiada Online – to naprawdę były „Wyjątkowe Urodziny” !

18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła – przyszły święty Jan Paweł II. Z tej okazji katecheci przygotowali dla uczniów specjalne lekcje religii poświęcone postaci papieża – Polaka, by nie zginęła pamięć o wielkim człowieku, któremu tak wiele zawdzięczamy.

O Lolku, który został papieżem, dowiedzieć się mogli również najmłodsi uczniowie naszej szkoły na zdalnej lekcji religii przygotowanej specjalnie dla nich. Oto ona : https://youtu.be/rct5YT_W70U .

Chętni uczniowie klas „zerowych” oraz klas 1-5 wzięli udział w projekcie „Szkolny dar na 100-lecie” . Owocem tej akcji jest zbiór 100 rysunków, przedstawiających postać papieża, autorstwa naszych uczniów!

Mamy niezwykle zdolnych uczniów – oceńcie sami : https://youtu.be/VGQlHfzGM10 .

Kilka dni przed dniem urodzin Karola Wojtyły odbyła się Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II. Wzięło w niej udział 21 uczniów z klas 4-6 oraz 7-8. Po raz pierwszy podeszli oni do tej Olimpiady, która z racji niemożliwości jej przeprowadzenia w szkole odbyła się przez dedykowaną platformę internetową. Mimo problemów natury technicznej nasi uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili. Zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru złożonym z trzydziestu pytań dotyczących życia i posługi duszpasterskiej Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Olimpiada miała charakter ogólnopolski. Wzięło w niej udział 1402 uczestników z klas 4-6 oraz niemal 1000 z klas 7-8.

Można było uzyskać maksymalnie 240 punktów.  Wśród uczniów z naszej szkoły wyłoniono dwóch laureatów to :

Izabella Morsztyn z klasy 5a , której udało się zająć 14 miejsce uzyskując 214 punktów oraz

Krzysztof Pawełek z klasy 6b, który zajął 15 miejsce otrzymując 212 punktów.

Dyplomy uznania otrzymają pozostali uczestnicy, którym również należą się wielkie brawa. Oto oni:

Natasza Rybak

Kacper Węgrzyn

Wiktoria Węgrzyn

Mateusz Przytuła

Julia Liszka

Nikola Skalska

Małgorzata Gwóźdź

Oliwia Wilk

Adrian Dziekan

Anna Wachulec

Oliwier Nowicki

Zuzanna Biedak

Nikola Frycz

Poziom 2

Maria Pawełek

Julia Szczęsna

Krystian Marzec

Martyna Kozakowska

Kamil Wasilewski

Julia Nowak

Gratulujemy  wszystkim uczestnikom i dziękujemy tym, którzy  wykonali wspaniałe rysunki  Karola Wojtyły.   Cieszymy się , że pamięć o Karolu Wojtyle trwa.  Wierzymy, że  święty Jan Paweł II    zawsze będzie nam bliski a historia Jego życia i świętości przekazywana będzie kolejnym pokoleniom młodych ludzi.

Katecheci