Frankenstein po angielsku

Dnia 2 marca 2020r.  grupa uczniów z klas szóstych i siódmych pojechała do teatru „Variete” w Krakowie, aby obejrzeć sztukę pt. „Frankenstein” autorstwa Mary Shelley. Współczesna historia szalonego naukowca Wiktora Frankensteina, który powołał do życia straszliwe Monstrum, wzbudziła niesamowite emocje, było trochę grozy i sporo śmiechu.

Osobliwość spektaklu polegała na tym, że aktorzy grali w języku angielskim. Młodzi ludzie zgromadzeni w teatrze „Variete” mieli możliwość kontaktu z językiem angielskim na żywo, byli zaciekawieni i bardzo skupieni, bo zależało im na zrozumieniu przedstawienia. Szczególnie żywo reagowali na humorystyczne elementy, w które obfitował spektakl. Taka forma rozwijania umiejętności językowych bardzo podoba się uczniom. Regularne wyjazdy na sztuki anglojęzyczne stały się już tradycją naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w teatrze i mamy nadzieję, że spotka się ona z jeszcze większym zainteresowaniem, bo naprawdę warto.

Anna Calik